Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła, 16.01.2022 r.

Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za 10 lat działalności Rektoratu i za wszystkie prace wykonane w tym czasie w naszym kościele. Dziękuję za obecność i modlitwę Ks. Biskupowi Leszkowi Leszkiewiczowi, który pobłogosławi odnowione ołtarze, chrzcielnicę, ambonę i organy. Dziękuję także dobroczyńcom i ofiarodawcom dla naszego kościoła: P. Poseł Barbarze Bartuś, P. Burmistrzowi Bobowej Wacławowi Ligęza z małżonką i P. Stanisławie i Adamowi Rajskim. Dziękuję wykonawcom prac budowlanych i konserwatorskich oraz wszystkim modlącym się w naszym kościele i przekazującym ofiary na potrzeby tej zabytkowej świątyni.

W liturgii, wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego, w środę św. Józefa Pelczara, biskupa, w piątek św. Agnieszkę. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W piątek Dzień Babci, w sobotę Dzień Dziadka. Seniorom i Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Być świadkiem Chrystusa w świecie mediów”. Spotkanie odbędzie się w kościele. Pierwsza część spotkania będzie mieć charakter modlitewny.

Do końca stycznia trzeba ubezpieczyć kościół, ołtarze, wyposażenie kościoła, plebanię, dzwonnicę. W tym roku koszty ubezpieczenia zostaną pokryte z ofiar złożonych w czasie Mszy świętych kolędowych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania z rodzin: Łajków i Semlów z Sędziszowej Zawodzie.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.