Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu, 28.02.2021 r.

Rozpoczynamy 2 tydzień Wielkiego Postu. W tygodniu, w czwartek wspomnienie św. Kazimierza, królewicza. Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W naszym kościele rozpoczyna się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Patronki Robotników, Repliki Nowohuckiego Krzyża i Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Obraz i Relikwie zostaną przywiezione dzisiaj o godz. 13.50. Odmówimy różaniec o godz. 14.00, o godz. 14.30 Gorzkie żale i Msza święta. Zapraszam na modlitwę. Obraz i Relikwie pozostaną w naszym kościele do czwartku. Pożegnanie Obrazu w czwartek w czasie Mszy świętej o godz. 16.00. W związku z Nawiedzeniem codziennie będą Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msza święta rano o godz. 7.00 i po południu Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i Msza święta. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę w kościele. To nasza składka gospodarcza przeznaczona na prace prowadzone przy kościele. W tym roku to będzie zabezpieczenie ścian kościoła, malowanie wewnątrz kościoła oraz dokończenie ogrodzenia przy plebanii. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty do dekoracji przy Obrazie Matki Bożej. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Lisik Dorota i Dywan Łukasz.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.