Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2024 r.

 

Rozpoczynamy 2 tydzień Wielkiego Postu. Dzisiaj w Kościele powszechnym dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji przy kościołach zbiórka do puszek na misje.

Droga Krzyżowa dzisiaj po porannej Mszy świętej o godz. 8.30 i w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

W środę msza święta i nowenna ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych i wyjeżdżających do pracy oraz w osobistych intencjach. Mszę świętą będę sprawował przy ołtarzu Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o godz. 7.00 i po południu Droga Krzyżowa o 16.00 i Msza święta. Składka w I piątek na misje. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00.

W tygodniu I sobota miesiąca. Msze święte będą o godz. 7.00 i 16.00.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę w kościele. To nasza składka gospodarcza przeznaczona na prace przy kościele.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne, są w zakrystii. Można złożyć ofiarę na cele charytatywne 10 zł. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę  rodziny: Konewska Bogusława, Nabożny Anna, Przepióra Monika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu w czwartek odbył się pogrzeb † Andrzeja Orłowskiego z Siedlisk Przygórze, 61 lat. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych.