Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2019 r.

Rozpoczynamy 2 tydzień Wielkiego Postu. Przy kościołach można złożyć dar do puszek na fundusz dzieła pomocy misjom. Bóg zapłać.

We wtorek Uroczystość św. Józefa. Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.
W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.
W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne. Można w zakrystii kupić po Mszy świętej, cena 5 złotych. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

W minionym tygodniu została wyrównana posadzka w zakrystii i podłączona bieżąca woda do kościoła. Koszt wykonanych prac to 1500 zł. Koszty zostały pokryte z ofiar składanych przy sprzątaniu kościoła.

Zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych zostały przekazane zbierającym. Ofiary są przeznaczone na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Bóg zapłać zbierającym i Wam za dar serca.

Serdecznie dziękuję za ofiarę 2000 zł od Rodziny z Siedlisk na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Ligęza Anna, Jamróz Beata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, gazety misyjne i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.