Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022 r.

Rozpoczynamy 2 tydzień Wielkiego Postu i Misje święte w naszej wspólnocie wiary. Serdecznie witamy Ks. Adama Bajorskiego MSF, Misjonarza Świętej Rodziny, który poprowadzi Misje. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.30, 10.30 i 14.30 po Gorzkich Żalach. W tygodniu, od poniedziałku do środy Msze święte o godz. 8.30 i 16.30. W poniedziałek odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i Droga Krzyżowa o godz. 16.00. We wtorek odwiedzimy chorych i spowiedź święta od godz. 14.00 do 16.30. W środę zakończenie misji przy Krzyżu misyjnym o godz. 16.30. W środę składka dla Misjonarzy Świętej Rodziny. Serdecznie zapraszamy do udziału w Misjach Świętych.

W liturgii w sobotę Uroczystość  św. Józefa. Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Na porządkowanie cmentarza w tym roku zostaje utrzymana składka w wysokości 30 zł od rodziny na cały rok. Można ją przekazać w kościele lub przy podatkach. Bóg zapłać.

Dzisiaj w Kościele powszechnym dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji przy kościołach zbiórka do puszek na misje.

Trwa wojna na Ukrainie. Mieszkańcom, którzy pozostali w oblężonych miastach brakuje żywności i podstawowych środków higienicznych, dlatego chcemy przygotować paczki, które zostaną przez Caritas przekazane na Ukrainę. Paczka może zawierać określone produkty, jak żywność z długim terminem ważności, produkty spożywcze dla dzieci oraz artykuły chemiczne i kosmetyczne. Listy proponowanych produktów, które możemy przekazać znajdują się na bocznych ołtarzach i w kaplicy. Proszę o zabranie tych kartek. Produkty można złożyć w budynku gospodarczym w ciągu tygodnia do przyszłej niedzieli włącznie. Potem zostaną zapakowane i wysłane na Ukrainę. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę  rodziny: Andrzelika Banaś, Monika Zabielny, Anna Durlak – Ligęza.