Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu, 08.03.2020 r.

Rozpoczynamy 2 tydzień Wielkiego Postu. Przy kościołach można złożyć dar do puszek na fundusz dzieła pomocy misjom. Bóg zapłać.

Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Z okazji Dnia Kobiet szczególne życzenia dla wszystkich Pań.

W środę Msza święta i nowenna o 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii. Temat spotkania: „Diecezjalne i parafialne media Kościoła tarnowskiego”.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne. Można kupić w zakrystii. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Jamrozy Jolanta, Łajka Hanna, Skórski Andrzej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.