Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 05.01.2020 r.

Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 14.30. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy, którą wypisujemy znak błogosławieństwa Chrystusa dla domu i rodziny. C + M + B  2020 /Christus Mansionem Benedicat / Niech Chrystus błogosławi ten dom/. Kreda i kadzidło jest na ołtarzu św. Antoniego i w bocznej kaplicy, można sobie zabrać do domu. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja oraz za pracujących za granicą. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Parafia wspólnotą i szkołą miłosierdzia”.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Odnowimy przyrzeczenia chrztu.

Serdecznie dziękuję za ofiary na prace, które podejmiemy w bieżącym roku: dziękuję rodzinie z Bobowej za ofiarę 500 zł na ołtarz św. Antoniego oraz za dwie ofiary po 500 zł na odnowienie ambony: Januszowi Jurusiowi i rodzinie z Sędziszowej Zawodzia. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wiejaczka Urszula, Przepióra Monika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela”,  „Promyczek Dobra” i biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

Orkiestra Dęta zaprasza na koncert kolędowo-noworoczny, który odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w szkole w Siedliskach.

W minionym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. † Eugeniusza Jamrozego, lat 82, z Pławnej.

 

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Wtorek, 7 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Osiedle, od Torów od Pani Malec, Stary Blok, P. Job i przy kościele.

Czwartek, 9 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Wieś, od rodziny Synowiec do rodziny Bogusz.

Piątek, 10 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Łonie, od rodziny Janusza Górskiego w stronę cmentarza.

Sobota, 11 stycznia, od godz. 9.00 – Siedliska Grochowa.