Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 02.01.2022 r.

Wszystkim modlącym się w naszym kościele i solenizantom przekazuje życzenia Bożego błogosławieństwa i Szczęśliwego Nowego Roku.

Dzisiaj po Mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańcowych.

W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy.

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Msze święte o godz. 8.30; 10.30 i o godz. 14.30. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy, którą wypisujemy znak błogosławieństwa Chrystusa dla domu i rodziny. C + M + B  2022 /Christus Mansionem Benedicat / Niech Chrystus błogosławi ten dom/. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 16.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Odnowimy przyrzeczenia chrztu.

Trwają w naszej wspólnocie wiary Msze święte kolędowe dla poszczególnych rejonów Rektoratu z błogosławieństwem dla Rodzin. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli o godz. 10.30 będzie Msza święta dla mieszkańców Siedlisk – Przygórze, Wieś, Łonie i Grochowa; w niedzielę 09.01 o godz. 10.30 dla mieszkańców Siedlisk – Osiedle i domy przy kościele. Zapraszam na wspólną modlitwę.

Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła: rodzinom z Sędziszowej Zawodzia za 1000 zł i za 400 zł oraz pewnej rodzinie za ofiarę 200 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję także za ofiary na misje dla kolędników misyjnych złożone do puszek w II dzień Świąt. Dzieci zebrały 2600 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę rodziny: Jamrozy Jolanta, Łajka Hanna, Skórski Andrzej.

Biuletyn informacyjny Rektoratu oraz biuletyn WSD Redemptorystów jest w bocznej kaplicy.

Dzisiaj w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Siedliskach Koncert kolęd Orkiestry Dętej o godz.16.00.

Ks. Biskup wyraził zgodę na przeprowadzenie zbiórki przy kościele do puszek dla kilkumiesięcznej Matyldy. Jedyną szansą, żeby ocalić życie dziecka jest pilna operacja serca w USA, której koszt sięga kilka milionów złotych. Rodzice Matyldy są związani z naszą Diecezją. Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do puszek za tydzień przy naszym kościele.