Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu, 10.12.2023 r.

 

Dzisiaj II niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji przy kościołach na ten cel zbiórka ofiar do puszek. Bóg zapłać.

W liturgii wspominamy w środę św. Łucję, w czwartek św. Jana od Krzyża, w sobotę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Solenizantom najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami w dni powszednie rano o godz. 6.50, w środę po południu o 16.00. W czasie Rorat losujemy szopki dla dzieci spośród wykonanych serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie budujemy w naszych sercach stajenkę dla Jezusa. Pomaga nam w tym św. Franciszek, który 800 lat temu we Włoszech zbudował pierwszą szopkę. Temat Rorat to: „Franciszkowy plac budowy”. Serdecznie zapraszam.

W środę po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej Rektoratu na plebanii. Serdecznie zapraszam.

Przy ołtarzu św. Antoniego są poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby Rektoratu. W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas.

Zakład Kominiarski „Eryk” informuje, że jutro będą odwiedzać mieszkańców Sędziszowej, a Zakład Optyczny z Tuchowa informuje, że 19 grudnia w Ośrodku Zdrowia „Bomed” w Bobowej odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę na potrzeby kościoła. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Chmura Izabela, Orłowska Aneta i Szymczyk Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.