Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu, 06.12.2020 r.

 

Dzisiaj II niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszym kościele Odpust ku czci św. Mikołaja. Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej po południu. Dziękuję Ks. Władysławowi Skoczeń, Proboszczowi z Siedlisk za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszone kazanie. Dziękuję także wszystkim obecnym, mimo ograniczeń, za modlitwę. Pozdrawiam korzystających z transmisji internetowej z naszego kościoła.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.45 rano, w środę po południu o godz.16.00. W tym roku przybliżamy sobie tajemnicę Mszy świętej, aby jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Temat Rorat to: „Cud nad cudami”. Serdecznie zapraszam.

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00 rano i o godz. 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W zakrystii Pan Kościelny przekazuje naszym rodzinom poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele.

Druhowie Strażacy w tym roku nie będą odwiedzać z kalendarzami naszych domów. W budynku gospodarczym można jednak otrzymać kalendarz strażacki na 2021 rok. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby OSP w Sędziszowej. Zachęcam do zakupu tego kalendarza. Przy tej okazji dziękuję Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa za wyczyszczenie rynien przy kościele i plebani. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Gąsior Krystyna, Bajorska Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.