Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu, 05.12.2021 r.

Dzisiaj II niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszym kościele Odpust ku czci św. Mikołaja. Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej po południu. Dziękuję Ks. Januszowi Psonakowi, Proboszczowi z Siedlisk za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszone kazanie. Dziękuję kapłanom za obecność na ręce Ks. Dziekana. Bóg zapłać Druhom Strażakom z pocztem sztandarowym z Sędziszowej, niosącym feretrony, sztandary, służbie liturgicznej. Bóg zapłać P. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic, P. Annie Ligęza – Durlak za słodycze dla dzieci i pomoc dla św. Mikołaja. Dziękuję wszystkim za modlitwę.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50 rano. W tym roku wraz z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. W czasie Rorat losujemy figurkę Dzieciątka Jezus dla dzieci spośród wykonanych serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem.

Jutro liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, Roraty będą po południu o godz. 16.00. Będzie też Msza święta o godz. 7.00 rano. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; msze święte o godz. 7.00 i o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii Pan Kościelny przekazuje naszym rodzinom poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele. Można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 7 złotych.

W środę po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Jak dzisiaj być rodziną prawdziwie żyjącą Ewangelią?”. Spotkanie odbędzie się w kościele. Pierwsza część spotkania będzie mieć charakter modlitewny.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty dla św. Mikołaja. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ligęza Anna, Jamróz Beata.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty † Annę Iwaniec z Siedlisk Przygórze, 89 lat. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych.