Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas łaski i zbawienia. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dzisiaj po porannej Mszy świętej o godz. 8.30 i w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

W czwartek rozpoczną się rekolekcje, renowacja misji świętych. Proszę o modlitwę i dobre przeżycie tych świętych dni. Msze święte będą o godz.  8.30 i 16.30. Zakończenie renowacji misji, które poprowadzi  Ks. Adam Bajorski MSF, Misjonarz Świętej Rodziny, w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszam. Program renowacji misji jest w naszej gazetce, w Internecie na stronie Rektoratu i w gablocie przy kościele.

W tygodniu I piątek miesiąca. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 10.00. Spowiedź święta w I piątek od godz. 14.30 do 15.30 i później od 16.00.  Droga Krzyżowa o 16.30.

W sobotę 4 marca I sobota miesiąca i święto św. Kazimierza, królewicza. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę w kościele. To nasza składka gospodarcza przeznaczona na prace przy kościele. Bóg zapłać rodzinie z Siedlisk za ofiarę 500 złotych dla naszego kościoła.

Dzisiaj przy kościołach w Polsce jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy. Dziękuję też za produkty złożone w budynku gospodarczym. W tygodniu przygotujemy paczki i przekażemy przez Caritas na Ukrainę. Bóg zapłać.

Za tydzień dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji przy kościołach zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Ofiary złożone na tacę w czasie Mszy świętych przeznaczymy na potrzeby Misjonarzy Świętej Rodziny, jako podziękowanie za renowacje misji świętych w naszym kościele. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę rodziny: Paciorek Agnieszka, Bogusz Danuta, Bydłoń Katarzyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.