Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024 r.

 

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas łaski i zbawienia. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dzisiaj po porannej Mszy świętej o godz. 8.30 i w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Po Nabożeństwie Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

W środę msza święta i nowenna ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych i wyjeżdżających do pracy oraz w osobistych intencjach. Mszę świętą będę sprawował przy ołtarzu Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy kościołach w Polsce zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny „Ad gentes”.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na Seminarium w Tarnowie.

Za tydzień w naszym kościele comiesięczna składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Obecnie trwa wymiana instalacji elektrycznej na części plebani i malowanie ścian w głównym pomieszczeniu jadalni.

Do kościoła został zakupiony za 10 tys. zł piec do ogrzewania. W zwieńczeniu ambony została umieszczona figura Dobrego Pasterza. Bóg zapłać P. Marianowi Bartoszkowi za wykonanie rzeźby. Dziękuję też rodzinie z Siedlisk Przygórza za ufundowanie kotary w głównym wejściu do kościoła, która będzie chronić kościół przed zimnem. Bóg zapłać.

Dziękuję za uporządkowanie liści przy drodze i w ogrodzie, które zostały od jesieni i po zimie. Bóg zapłać.

Caritas Polska przygotowała paschaliki świąteczne, są w zakrystii. Można złożyć ofiarę na cele charytatywne 10 zł. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę rodziny: Danuta Deć, Władysława Michalik, Barbara Szymczyk-Janik.