Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu, 01.03.2020 r.

W liturgii w środę wspomnienie św. Kazimierza. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas łaski i zbawienia. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

W środę msza święta i nowenna o 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msza święta przy ołtarzu Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 rano i o 17.00. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od 8.00. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. W czasie Mszy świętej po południu spotkanie młodzieży z klasy VIII SP z Sędziszowej przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zapraszam także rodziców kandydatów do bierzmowania.

Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu przy kościołach do puszek będą zbierane ofiary na ogólnopolski fundusz pomocy misjom „Ad Gentes”.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Ligęza Stanisława, Kruczek Agata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela”, „Promyczek Dobra”, czasopisma misyjne i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.