Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu, 29.11.2020 r.

Dzisiaj I niedziela Adwentu. W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbarę, w przyszłą niedzielę Patrona kościoła św. Mikołaja. Solenizantom najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i o godz. 16.00 – Roraty. Składka w I piątek na misje. Proszę dać znać których chorych możemy odwiedzić od godz. 8.00.

W dni powszednie Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.45. W tym tygodniu w środę i w piątek po południu o godz. 16.00. W czasie Rorat będziemy losować niespodziankę dla dzieci spośród wykonanych serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie będziemy przybliżać tajemnicę Mszy świętej, aby jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Temat Rorat to: „Cud nad cudami”. Zapraszam.

Za tydzień w niedzielę, 6 grudnia, w naszym kościele Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja. Msze święte będą o godz. 8.30 i Suma Odpustowa w intencji wszystkich modlących się w naszym kościele o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. po południu o 14.30. W czasie Mszy świętej odpustowej nie będzie procesji ze względu na ograniczenie związane z epidemią. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy. Zapraszam na wspólną modlitwę.

Poświęcę za chwilę opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny przekaże naszym rodzinom opłatki w tym roku w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za dekoracje adwentową i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień, przed odpustem, proszę rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna, Wróbel Jolanta, Lewicka Jolanta i Job Teresa. Dziękuję mieszkańcom Sędziszowej Zawodzia, Siedlisk i Osiedla za uporządkowanie liści przy kościele, plebani i wzdłuż drogi.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.