Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu, 28.11.2021 r.

Dzisiaj wypada 12. rocznica święceń biskupich Ks. Bp Andrzeja Jeża, Biskupa tarnowskiego. Modlimy się o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla Pasterza Diecezji. W liturgii wspominamy we wtorek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Barbarę. Solenizantom najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego.

W dni powszednie Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50. W tym tygodniu w środę i w piątek po południu o godz. 16.00. W czasie Rorat będziemy losować figurkę Dzieciątka Jezus dla dzieci spośród wykonanych serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie będziemy wraz z Maryją i Józefem wędrować z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. Temat Rorat to: „Droga do Betlejem”. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i o godz. 16.00 – Roraty. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00.

Za tydzień w niedzielę, 5 grudnia, w naszym kościele Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja. Msze święte będą o godz. 8.30 i Suma Odpustowa w intencji wszystkich modlących się w naszym kościele o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. po południu o 14.30. Jak będzie sprzyjająca pogoda urządzimy procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie feretronów. Na odpust zapraszam druhów OSP z Sędziszowej z pocztem sztandarowym, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

Poświęcę za chwilę opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny przekaże naszym rodzinom opłatki w tym roku w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 7 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dziękuję za dzisiejszą składkę gospodarczą na potrzeby naszego kościoła; za ofiary składane na tacę i przekazywane do banku na konto Rektoratu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień, proszę rodziny: Niklewicz Zofia, Gerlak Irena, Wojna Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.