Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu, 01.12.2019 r.

Dzisiaj I niedziela Adwentu. W liturgii wspominamy we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbarę, w piątek Patrona kościoła św. Mikołaja, w sobotę św. Ambrożego. Solenizantom najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego.

W środę po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Dlaczego Sakramenty przyjmuję w swojej parafii?”

W tym tygodniu I piątek miesiąca, to wspomnienie św. Mikołaja. Msze święte o godz. 7.00 i o godz. 16.00 – Roraty. Po południu spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Zapraszam uczniów klas VII i VIII z rodzicami. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojedziemy od 8.00.

W dni powszednie Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50. W tym tygodniu w środę i w piątek po południu o godz. 16.00. W czasie Rorat będziemy losować niespodziankę dla dzieci spośród wykonanych serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie będziemy poznawać życie Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku zostanie ogłoszony błogosławionym. Serdecznie zapraszam na Roraty.

Poświęcę za chwilę opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny odwiedzi rodziny należące do Rektoratu z tymi opłatkami. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele.

Za tydzień w naszym kościele Uroczystość Odpustowa, to także Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Główna Msza św. ku czci św. Mikołaja będzie o godz. 11.00. Rano msza św. o 8.30. Nie ma Mszy św. po południu o 14.30. Jak będzie sprzyjająca pogoda urządzimy procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie feretronów. Na odpust zapraszam druhów OSP z Sędziszowej z pocztem sztandarowym, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Od przyszłej niedzieli w naszym kościele, w bocznej kaplicy będzie wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień, przed odpustem, proszę rodziny: Iwaniec Zdzisława, Truchan Urszula, Skórska Alicja, Górowski Mateusz i Górowska Magdalena.

Sołtys Wsi Sędziszowa i Rada Sołecka zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne w sprawie otwarcia Domu Ludowego i remizy OSP. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 3 grudnia o godz. 18.00 w nowym Domu Ludowym.