Aktualności

Koncert Chóru „Cantores Sancti Jacobi” z Powroźnika

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas miłości, radości, przebaczania, a także refleksji i spotkań rodzinnych. To także czas śpiewania kolęd wyrażających radość z Narodzenia Jezusa.

W niedzielę 8 stycznia 2023 r. w Święto Chrztu Pańskiego gościliśmy w naszym kościele Chór „Cantores Sancti Jacobi” z Powroźnika pod dyrekcją Dawida Nawalańca. Chór ten ma wiele osiągnięć i wspaniałych koncertów m.in. zajął trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Resovia Sings”, który odbył się w dniach 8-9 października 2022 r. w Rzeszowie, w kategorii chóry sakralne – muzyka sakralna. Przed Mszą św. o godz. 8.30, a także po Mszy św. chór śpiewał najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe. Chór ubogacił również śpiewem Mszę Świętą.

Na zakończenie pięknego koncertu ks. Rektor Jacek Kupiec złożył serdeczne podziękowanie gościom za przybycie i stworzenie w naszej zabytkowej świątyni pięknej bożonarodzeniowej atmosfery, życząc dalszego rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów.